Сторінки

Безпечне середовище


МИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ  

1). Посилання на відеоролик на сайті Нацсоцслужби

https://nssu.gov.ua/domashnye-nasilstvo/inform_karta

 2.)Посилання на відеоролик для завантаження

https://drive.google.com/file/d/1la749daWpHC_n5_A0ubb92V-UlwWG8jq/view 

________________________

МОЯ ПРИВАТНІСТЬ

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ

Одним із викликів сучасності є попередження насильства над дітьми у різних його проявах (в тому числі в Інтернеті). Діти, які зазнали сексуального насильства в Інтернеті, травмовані ще сильніше, ніж ті, які зазнали фізичного насильства, адже особливість вчинення сексуального насильства над дітьми в онлайн полягає в тому, що матеріали (фото, відео) залишаються в Інтернеті та транслюються по всьому світу (навіть після того, як дитина врятована).

Класні керівники провели урок «Моя приватність», який мав на меті для учнів 1-4 класу, навчити дітей розпізнавати приватну інформацію в Інтернеті, для учнів 5-8 класу - урок про ризики після розголошення персональної інформації та наслідки публікації фотографій та персональної інформації в соцмережах, а також урок для учнів 9-11 класу про те, де можна залишати приватну інформацію у соцмережах.  

ТЕЛЕФОН УРЯДОВОЇ ЛІНІЇ З ПИТАНЬ БЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ

1545

____________________________________________________________

 Приєднуйтеся до боротьби з наркозлочинністю!

 Зі стрімким розвитком інформаційних технологій та використанням кіберпростору у всіх сферах суспільного життя, нажаль, розповсюдження наркотичних засобів здебільшого здійснюється за допомогою мережі Інтернет та месенджерів.

Розвиток месенджерів з можливістю шифрування даних користувачів призвів до того, що за останні декілька років роздрібний продаж наркотиків майже повністю перейшов у цифровий формат. Кожне нове оновлення таких месенджерів ускладнює роботу правоохоронних органів за рахунок використання новітніх методів шифрування інформації та підвищення рівня анонімності учасників спілкування. Найбільш популярним месенджером серед роздрібних наркоторговців є Telegram.
Групою фахівців та курсантів факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ під керівництвом декана факультету підполковника поліції В’ячеслава Маркова у рамках проекту «MRIYA» створено чат-бот «СтопНаркотик», призначений для блокування Інтернет-ресурсів з продажу наркотичних засобів з використанням месенджеру Telegram.
«СтопНаркотик | MRIYA» – це чат-бот у Telegram
https://t.me/stopdrugsbot?start=417361947, який дозволяє блокувати електронні адреси наркокрамниць та вказувати місця їх розміщення для подальшої ліквідації Національною поліцією України та волонтерами.
Надсилати на цей чат-бот можна фото виявленої реклами наркоадрес або ж саму електронну адресу. Також можна повідомити для перевірки інформацію про місця наркоторгівлі.


_____________________________________________________

Як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет

·  розміщуйте комп’ютери з інтернет-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини; 

· встановіть програму «Батьківський контроль» на телефон чи гаджет дитини https://cutt.ly/1z6g4ZG ;

·    навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, що пропонуються власниками сайтів;

· навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні;

·  поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з якими вони спілкуються в  онлайні, довідайтесь як вони проводять  дозвілля і чим захоплюються;

· цікавтесь, які вебсайти діти відвідують та з ким розмовляють;

· наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайн-другом без вашого відома;

· контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);

· переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операцій, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет-мережу;

·  інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах.

 У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України за посиланням (цілодобово)  https://ticket.cyberpolice.gov.ua

Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини: 0 800 500 225; 16 111 (безкоштовно з мобільних)

 _____________________________________________________

Місячник "Увага діти на дорозі"

В рамках місячника безпеки життєдіяльності,  лідери шкільного європарламенту організували    флешмоб "Перехрестя" для дітей 1- 2 х класів. Учні із задоволенням взяли активну участь у заході. Під знаки регульвальника діти вчилися переходити дорогу на перехресті та відтточували свої навички.

_____________________________________________________

Covid -19 Профілактика, інфікування, поширення

Практичні поради з виявлення та нейтралізації негативного впливу кібербулінгу на дитину.

Безоплатна правова допомога

Памятка запобігання палінню

Як поводити себе, ставши заручником

Пожежна безпека