Увага! Новинки!
Національний музей Голодомору-геноциду
та філіал музею «Інститут дослідження Голодомору» спільно з Всеукраїнською
правозахисною організацією «Меморіал» ім. В. Стуса реалізували
освітньо-патріотичний проєкт «Книги для 100 університетів та бібліотек України:
боротьба за свідомість». Проєкт був спрямований на поповнення фондів бібліотек
сучасними науковими та науково-популярними виданнями з історії України ХХ ст.,
зокрема про геноцид української нації — Голодомор 1932–1933 рр.
Бібліотека КУ ССШ № 29 взяла участь у даному
проєкті та отримала в подарунок для закладу освіти друковані видання:
Науковий посібник "Нас вбивали - бо ми українці";
Навчальний посібник "Голодомор 1932-1933 років-геноцид української
нації";
Науково-популярне видання "Міфи про Голодомор";
Брошура "Голодомор - геноцид. Термінологія".
Бібліотека нашої школи тепер має у своєму фонді найновіші дослідження про
трагедію української нації, які може прочитати кожен читач, віддавши таким
чином шану пам`яті декільком поколінням нашого народу.
Щиро дякуємо організаторам та
Національному музею Голодомору - геноциду за цікаву та змістовну літературу,
яка допоможе краще пізнати історію нашого народу в роки Голодомору.
Подарунок від Живої сучасної бібліотеки – БО «БФ «Бібліотечна країна»

Приємним сюрпризом для нашої шкільної бібліотеки став подарунок від Живої сучасної бібліотеки – БО «БФ «Бібліотечна країна», завдяки якому наш фонд поповнився надзвичайно-цікавим та змістовним літературно-художнім виданням «Це зробила вона». Книга містить історії 100 українок, внесок яких у різні сфери життя став неоціненним для країни та світу.
Сподіваємось, що книги будуть цікавими й корисними для користувачів нашої бібліотеки, адже у сучасному світі знати своїх героїнь і героїв – здорова необхідність і запорука руху вперед.
Щиро вдячні організаторам проекту про відомих жінок в Україні та Благодійній організації «Благодійний фонд «Бібліотечна країна» за можливість користуватись таким чудовим виданням.
Шановні учні та вчителі!
До нашої бібліотеки надійшли нові методичні посібники та посібники серії "Шкільна бібліотека". Ви знайдете для себе багато цікавого та корисного! Перегляньте віртуальну виставку.
Приємного перегляду!
Читальна зала запрошує

Випущено до 20 річниці Незалежності України. На карті світу сьогоднішня Україна, з її тисячолітньою історією, – одна з наймолодших незалежних держав. Пропоноване читацькій увазі подарункове видання – спроба озирнутися на минулі двадцять років і згадати, чим ми жили починаючи з 24 серпня 1991 року, що забулося, що ні, про що згадуємо з радістю, а про що з болем. Усе це – і Чорноморський флот, і "кравчучки", і бандитизм 1990-х, і Вєрка Сердючка, і введення гривні, і "Роксолана", і "кучмагейт", і Помаранчева революція, і розкладачка в кабінеті прем’єр-міністра, усі перемоги в світі й поразки всередині країни – це ми, наше життя і наша доба. Книга пропонує згадати події, факти й людей, без яких ми сьогодні не можемо уявити ні себе, ні свого життя у власній молодій державі.

Книжка присвячена одній із найвидатніших перемог української зброї – розгрому російської армії під Конотопом 28 червня 1659 р. Висвітлюються причини й перебіг українсько-російської війни 1658-1659 pp., героїчна оборона Конотопа козаками, продемонстрована під Конотопом, військова майстерність козаків та їхніх, союзників, наслідки Конотопської битви. Для всіх, хто цікавиться українською історією.
В книзі відображається розвиток міста у 1665-2008 рр. Основна увага приділена 1860-1919 рр. Показана роль сумчан у розвитку економіки, культури, добробуту. Вперше використано велику кількість недрукованих, невідомих краєзнавчих документів, фотодокументів та зібраних автором спогадів сумських старожилів.
Каталог картин, скульптур, які увіковічили перебування письменника А. П. Чехова на Сумщині. А також замальовки до творів письменника.
Собака. Ваш кращий друг. Альбом-енциклопедія Стіллвелл Х. Ексмо
«Велика енциклопедія чудес світу» розповість про найбільш видатних архітектурних, історичних і культурних пам'яток світу і Росії, які унікальні і несхожі руг на одного. Читач дізнається багато нового і цікавого не тільки про таємничих африканських масках і гігантських мегалитах, але і про такі, здавалося б, всім відомим пам'ятки, як єгипетські піраміди і статуї острова Пасхи. Про багату історію і культуру Росії розкажуть стародавні храми, монастирі, палаци і садиби, музеї та вироби народних промислів. Безліч барвистих ілюстрацій і фотографій зроблять ваші враження більш наочними

Щоденник схожий на інші подібні твори, що їх написали мандрівники наприкінці дев’ятнадцятого – на початку двадцятого століття. Подорожуючи по Нілу, міс Сендс та її команда виявилися доволі консервативними щодо вибору маршруту. Відомості про ті місця, які вони відвідали, і нотатки на різноманітні єгиптологічні теми, загалом, досить точні, але не дуже оригінальні. Ймовірно, у міс Сендс був хороший путівник, до якого вона часто удавалася на допомогу. Ця книжка є точним відтворенням щоденника, ймовірно, написаного в 1926 р.У цьому виданні автори залишили написання давньоєгипетських імен і назв таким, яким воно було в часи міс Сендс. У ньому є якась особлива чарівність, яка привертає увагу всіх, хто цікавиться історією та релігією Єгипту.

Випущено до 20 річниці Незалежності України. На карті світу сьогоднішня Україна, з її тисячолітньою історією, – одна з наймолодших незалежних держав. Пропоноване читацькій увазі подарункове видання – спроба озирнутися на минулі двадцять років і згадати, чим ми жили починаючи з 24 серпня 1991 року, що забулося, що ні, про що згадуємо з радістю, а про що з болем. Усе це – і Чорноморський флот, і "кравчучки", і бандитизм 1990-х, і Вєрка Сердючка, і введення гривні, і "Роксолана", і "кучмагейт", і Помаранчева революція, і розкладачка в кабінеті прем’єр-міністра, усі перемоги в світі й поразки всередині країни – це ми, наше життя і наша доба. Книга пропонує згадати події, факти й людей, без яких ми сьогодні не можемо уявити ні себе, ні свого життя у власній молодій державі.

До цього видання входять вірші, які неодмінно зацікавлять тих, хто філософськи осмислює життя, розмірковує про неоціненність і неповторність кожної його миті. Серцевиною збірки є твори про Бджолу, котра допомагає пізнати світ. Протягом тисячоліть людина вивчає і осмислює мудрість Божої комахи – натхнення для поета, вічна загадка природи. Автору цієї збірки вдалося проникнути у незбагненну сутність, може вперше в літературі знайти такі слова і образи для Бджоли, які відтворюють дивовижність, багатомірність життя. Доторкніться душею до таємниці, пізнавайте філософію Бджоли і світу.
______________________________
Наша бібліотека
Бібліотека КУ ССШ № 29 забезпечує своїх читачів максимально якісною та цікавою періодикою, передплачуючи цілий ряд дійсно корисних та захоплюючих журналів для учнів. Спочатку давайте спробуємо зорієнтуватися у величезному просторі періодичних друкованих видань для дітей.
Попри всі економічні, духовні, видавничі негаразди, в Україні на даний момент видається більше 70 видів дитячих журналів та газет всеукраїнського рівня. Зараз вони здатні задовольняти вимоги найпримхливішого читача. Тематична різнобарвність і поліграфічна якість дитячих видань, яскравість та виразність художнього оформлення приваблюють малих читачів та їх батьків.
І взагалі, чи потрібно купувати періодику дітям, адже можна купувати та читати книги. Але поряд з читанням книг, в наш час дитяча періодика здатна замінити дитячі енциклопедії, задачники, розмальовки, адже багато журналів особливу увагу звертають саме на розвиток інтелекту дитини, його творчих здібностей.
Кожен дитячий журнал має свою аудиторію, яка визначається її віком.
Для наймолодших серед найбільш популярних згадаємо найстаріший журнал України «Малятко», далі – «Пізнайко від 2 до 6», «Мамине сонечко», «Ангелятко», «Ангеляткова наука», "Колобочок", «Вінні та його друзі».
Наступні дві категорії ми умовно поділили на такі: «для старшого дошкільного та молодшого шкільного віку (5-9 років)» та «для молодшого та середнього шкільного віку (від 7 до 12 років)». Але, як бачимо, ці категорії дійсно умовні, адже все залежить від індивідуального рівня розвитку дитини. Отже, для 5-9 річних можемо купити або передплатити журнали «Пізнайко від 6», «Маленька Фея та сім гномів», «Чарівна принцеса», «Маленький Розумник», «Професор Крейд», «Стежка», «Казковий вечір», «Умійко», «Яблунька», «Чарівна казка», «Мишка топтыжка» (російськомовну), «Апельсин» (російська та українська мова), «Веселі картинки» та інші.
Якщо у вас росте молодший школяр або трохи старша дитина, то радимо такі періодичні видання: «Велика дитяча газета», «Зернятко», «Джміль (дітям: живопис, музика і література)», «Вулик», «Котя», «Мурзилка (російською мовою), «Шкільний журнал» (є варіант російською мовою), «Колосок», «В мире животных» (російською мовою), «Чудеса и приключения – детям» (російською мовою), «Ухтышка» (російською мовою), «Коллекция идей» (російською мовою).
Для підлітків можемо згадати журнали «Однокласник» («ОК»), «Пригоди» та «Країна знань».
Щоб обрати саме той журнал, який підійде вашій дитині, варто знати, що дитяча періодика ділиться й за основним напрямом викладення матеріалу: пізнавальні, розважальні, навчальні, культурологічні та науково-популярні.
До пізнавальних відносяться всі видання, що мають переважно пізнавальний зміст. Тематика таких газет і журналів вельми розмаїта. Більшість найпопулярніших серед дітей журналів і газет подають потрібну інформацію через гру, адже гра – найприродніше заняття для малечі. Серед таких видань згадаємо журнали "Пізнайко", "Професор Крейд", "Умійко", "Веселые идейки", "Малятко", "Стежка", "Ухмалыш", "Велика дитяча газета".
На сучасному ринку періодики для дітей чимало видань розважального характеру: діти люблять розважатись і читати про розваги та заради розваги (особливо це стосується дітей середнього шкільного віку). Причиною виникнення багатьох розважальних видань і стало те, що редакторам легше розважити дитину, аніж навчити й виховати. Такі журнали – це здебільшого ще один спосіб використати вільний час дитини, зацікавити її ненадовго коміксом, або кросвордом.
Основа кожного номеру видань культурологічного характеру – художній матеріал, вітчизняна, світова класика та фольклор. Це - "Яблунька", "Джміль", «Барвінок», "Чарівна казка".
До науково-популярних видань віднесемо «Колосок», «Країну знань» та видання типу «Юний натураліст», «Юний технік України», «Юний моделіст-конструктор» та інші.
Цим оглядом дитячої преси ми намагались зорієнтувати батьків у великій кількості дійсно якісних видань для дітей, спонукати вас до використання кращих журналів у вихованні та навчанні малят. Але, крім цього, читання дитячого журналу може перетворитись для вас у можливість додаткового, незапланованого часу спілкування з вашою дитиною. Ці хвилини незабутні, я не пропустила б їх нізащо у світі.
Наша бібліотека пропонує своїм читачам цілий ряд періодичних видань, із якими ми зараз познайомимося трохи ближче.
Барвінок
Одним із „найстаріших” в Україні дитячих журналів є „Барвінок”. Перший номер журналу для учнів початкових класів вийшов у січні 1928 року в м. Харкові. Тоді він називався „Жовтеня”, але вже перший повоєнний номер вийшов у 1945 році у Києві під назвою „Барвінок. Журнал неодноразово був нагороджений державними відзнаками. Саме на його сторінках друкувалися твори для дітей українських письменників-класиків (М. Рильського, М.Стельмаха, О. Вишні, В. Нестайка, Л. Костенко, Г. Тютюнника, Є. Гуцала та інших) та авторські першодруки.
Тематика рубрик сучасного „Барвінка” надзвичайно різноманітна: „Хто? Що? Як? Де? Коли? й Чому?”, „Що в імені твоєму?”, „Ми любимо читати”, „Марочка від поштарочки”, „Банк усіляких цікавинок”, „Принцеса”, „Наш скарб – рідна мова”, „Роботоленд”, „З торбинки дядечка запитальника”, „Це твоя Україна”, „Клуб „Форвард””, „Книга золотих казок”, „Місто ідеальних взаємин”, „Чи правда, що...”, „Літературний конкурс” та інші.
У рубриці „Ми любимо читати” друкуються літературні твори українських авторів, а рубрика „Книга золотих казок” репрезентує казки народів світу. Рубрика „Книга золотих казок” пропонує читачам українську, грецьку, чеську, фінську, кенійську, англійську та інші казки народів світу. Як правило, це короткі твори повчального характеру, схожі на притчі із моральною настановою. „Це твоя Україна” – рубрика, яка у художній формі відкриває школярам сторінки історії України. Виразно національно спрямованою є також рубрика, присвячена рідній мові. „Барвінок” намагається культивувати престиж читання, а одночасно відповідати усім вимогам щодо змісту та поліграфічного оформлення періодичного видання для дітей.
Дитячий журнал “Вулик”, гаслом якого є “навчатися - граючись” – це світ дитячої фантазії, він спонукає до винахідливості, нестандартних рішень, веселих витівок і перипетій.
Головний герой – Бджілка – прототип дитини, що є активною у фізичному, емоційному та пізнавальному плані; моторна, жвава, весела, позитивна та оптимістична, не боїться помилок – розкута і смілива.
Рубрики журналу самі говорять за себе : “Школа Гідності”, “Криниця легенд”, “Логічні розваги, математична галявина”, “Лабораторія відкриттів”, “Академія Магії”, “Конкурси та призові завдання від “Вулика””, “Лісові цікавинки”, “Мовленнєві розваги”, “Лісова ігротека”, “Методичний плакат”. “Вулик” – один із небагатьох дитячих журналів, який твориться фахівцями-педагогами, тому він і став взірцем дитячої преси України.
Колосок
Єдиний в Україні науково-популярний природничий журнал для дітей. У ньому ви знайдете зерна знань з різних галузей природознавства. На сторінках журналу - історія винаходів і розповіді про знаменитих , головоломки й логічні задачі. Ви дізнаєтеся про найбільші космічні тіла й найдрібніші живі організми, познайомитеся з вашими ровесниками, які досліджують природу.
Поринувши у захоплююче читання матеріалів рубрик "Наука і техніка", "Жива природа", "Планета Земля", "Логіка і кмітливість", "Про все на світі", ти довідаєшся більше про себе та навколишній світ, долучишся до інтелектуальних конкурсів, виготовлення моделей природних явищ, приладів, цікавих саморобок у кожному номері.
Науково-популярна тематична природнича газета для розумників та розумниць. Це – повноколірне, щотижневе видання, розраховане на учнів 1-2 класів. Газета розповідає про явища природи, рослини, тварин, Землю та космос, мандрівки Україною та світом. Містить дослідницькі та творчі завдання, досліди, презентує дитячу творчість та найцікавіші природничі проекти учнів початкової школи.
«ЗІН – прибулець з Космосу» – веселий, цікавий та пізнавальний журнал, який чудово поєднує в собі всі переваги сучасних навчальних та розважальних журналів. Видання вміщує різноманітну інформацію енциклопедичного характеру та ігрові завдання для дітей віком від 7 років. Його змістове насичення вписується в шкільну програму, навчальний план, і водночас розвиває навички з таких предметів, як: історія, географія, культурознавство, математика, англійська мова, фізика, хімія, природознавство, ботаніка, біологія, образотворче мистецтво, праця – та допомагає легше засвоїти інформацію вивчену у школі, підживлює прагнення дітей до навчання.
Журнал зацікавить не лише дітей, а й дорослих. Він наповнений різноманітною пізнавальною інформацією. Гортаючи разом з дітьми журнал, можна весело провести спільно час. Цікаві історії, завдання різного ступеня складності, головоломки, загадки та експерименти розкриють у дитині юного дослідника, допоможуть розвинути уяву. Завдяки малюнкам і фотоілюстраціям, що виконані у 3D-форматі, дитина інакше погляне на навколишній світ, його красу та багатство природи.
Журнал налічує 40 сторінок і вміщує такі рубрики: Світ Навколо Нас, Казки З Полиці, Скарбниця Спогадів, Царство Звірів, Ботанічний Сад, Людське тіло, Ігрова Майстерня, Комікс, Математика, Англійська Мова, Зроби сам. Усі рубрики візуально позначені, тому в журналі легко орієнтуватися.
Журнал виходить щомісяця українською мовою і є кольоровим. У кожен номер вкладені 3D-окуляри або невеличкий сувенір.
Головний герой цього журналу – Зін, прибулець із Космосу. Він прилетів на Землю з планети Зінія. Його призначення – зібрати якомога більше інформації про Землю та її жителів. Допомагають маленькому прибульцеві земні діти, Петрик і Софійка. Усе, що бачить і про що дізнається Зін, можна прочитати на сторінках журналу. Зін – це дуже шанобливе, щире та уважне створіння, яке хоче про все знати. Оскільки маленький прибулець на Землі не так давно, він дуже часто потрапляє у кумедні, а іноді й небезпечні ситуації. Але прагнення до навчання і пізнання долає будь-які страхи і перешкоди. У довірливому, чесному та допитливому прибульці Зіні діти обов’язково впізнають себе.
Жирафа Рафа є міжнародним проектом, який поєднує в собі розвивально-пізнавальні журнали для дітей віком від 3 та 5 років, віртуальний клуб батьків, педагогів і дітей, родинні свята «Жирафа Рафа скликає друзів» і комп’ютерні розвивальні диски «Жирафа Рафа».
Журнали «Жирафа Рафа» надзвичайно цікаві та корисні. У них можна:
- знайти чимало різноманітних казок, віршів, конкурсів, ігор, завдань та захоплюючих подорожей у світ знань;
- зустріти нових друзів і подорожувати з ними сторінками журналу, мальовничими містами нашої Батьківщини;
- розглядати малюнки в 3D-форматі, а також весело гратися і навчатися, фантазувати і малювати, жартувати і майструвати.
Для легшого сприймання, рубрики журналів поділено на відповідні категорії. Кожній категорії відповідають лісові персонажі. Так, разом із Жирафчиком Рафою малюк дізнається про цікаві факти, читає цікаві історії. Із Ведмедиком Бу знайомиться з етикетом та безпекою життя. Із Їжачком Фухфухом вчиться робити дивовижні саморобки. Із паном Лисом малюк розвиває мовлення, вивчаючи вірші, скоромовки та загадки. Із Білочкою Квіточкою розмальовує картинки, малює пейзажі. А із Зайчиком-Пострибайчиком розв’язує математичні і логічні завдання.
Конкурентні переваги журналів від Пізнайка
1. Кожна родина може підібрати саме те, що потрібно їхній дитині.
2. При створенні журналів ураховується спадкоємність: читачі „Пізнайко від 2 до 6”, підростаючи, легко можуть перейти на „Пізнайко від 6”, ще з дитячого садочка почнутьвивчати англійську з „Posnayko” і продовжать заняття по ньому в школі. Батькам не доведеться шукати новий журнал для розвитку своїх дітей, а дитина не втратить улюбленого друга.
3. Журнали виходять щомісяця, включаючи всі літні місяці.
4.
„Пізнайко” на ринку вже 19 років.
5. Загальний наклад журналів – близько 185 000 прим., тому ми є безсумнівними лідерами серед всієї представленої дитячої періодики в Україні.
6. Матеріали, перш ніж піти у друк, проходять 4-ступінчату систему перевірки – консультанта (психолога чи педагога), редактора, літературного редактора, головного редактора.
7. Кожен випущений номер тестується із залученням дітей даної вікової категорії й педагогів, що дозволяє виявляти недоліки й уникати їх появу в наступних випусках.
8. Регулярно, 1-2 рази на рік, редакцією проводиться велике анкетування й фокус-групи для вивчення цільової аудиторії та внесення коректив у концепції подання матеріалів у журналах відповідно до вимог часу.
9. Журнали розраховані на дуже широке коло читачів: у змісті враховуються переваги і міських, і сільських жителів, видання можуть бути використані як самими дітьми, так і батьками для сімейного читання, а також педагогами для підготовки занять і позакласних заходів.
10. Усі журнали пройшли санітарно-епідеміологічну експертизу і при їх верстці враховуються всі рекомендації, необхідні для збереження здоров'я дитини й полегшення читання текстів (шрифти, кольори, стиль малюнка, довжина рядків, міжрядкові й міжбуквенні інтервали підбираються залежно від фізіологічних особливостей дітей цього віку).
11. Для друку добирається лише найякісніший папір: білий крейдяний – для кольорових сторінок (для легкого читання й гарного естетичного вигляду) та офсет – для двоколірних (легко розфарбовувати).
12. Формат кожного журналу продуманий з урахуванням особливостей дітей відповідного віку. Сучасний і стильний формат „Познайка” й „Пізнайко від 6” дозволяє помістити в ньому вдосталь цікавого матеріалу й текстів для читання і пізнання. Квадратний, книжковий формат „Пізнайко від 2 до 6” – найзручніший для маленьких ручок, за допомогою доклейок перетворюється на книжку-іграшку. Зменшений формат „Posnayko” – дуже зручний для занять, може поміститися в будь-яку сумку, усередині вміщено плакат, що розкладається, з новою лексикою й настільною грою для засвоєння матеріалу за темою номера.
13. Імениті автори наповнюють сторінки журналів лише найякіснішою літературою. Діти можуть читати як здобутки класиків української, російської та світової літератури, так і сучасні твори.
14. Ілюструють журнали найвідоміші
художники-ілюстратори. Використовуються різноманітні техніки й стилі для розвитку смаків дітей.
15. В ілюструванні дуже часто використовуються натуралістичні малюнки й фотографії, що дозволяє дитині скласти реальні уявлення про навколишній світ.
16. В усіх журналах присутній корпоративний герой – Пізнайко, що спілкується з дітьми їхньою мовою (а не повчально) і, крім журналів, з'являється в житті дітей у різноманітних ситуаціях як справжній друг – пише листи, з'являється на екрані телевізора, приходить на свята й дні народження.
17. У журналах подається найсвіжіша пізнавальна інформація, новинки, про які не довідаєшся з енциклопедій.
18. Завдання у журналах складаються з урахуванням загальноосвітніх програм, що дозволяє дитині в легкій ігровій формі засвоювати шкільний матеріал або розвиватися й готуватися до школи.
19. Мова журналу проста і зрозуміла дітям. При цьому в кожному журналі ведеться робота зрозвитку мовлення дитини, збагачення її словникового запасу в доступній і цікавій формі.
20. Кожен журнал – тематичний, тобто щомісяця всебічно й глибоко висвітлюється певна тема. Підбір і тестування тем проходить декілька етапів, щоб урахувати побажання сучасних дітей, їхніх
батьків і
педагогів.
21. У журналах гармонійно поєднуються пізнавальний та літературний матеріал, розвиваючі та ігрові завдання
22. Більшість матеріалів журналу спрямовано на розвиток національної самосвідомості й поваги. Це чисто український продукт, що виховує українських громадян, справжніх патріотів. Редакція ставить перед собою завдання – розвивати сучасну українську мову – й постійно реалізує це на сторінках журналів.
23. На сторінках журналів постійно оголошуються
конкурси, які стимулюють дитину якомога ширше й глибше пізнавати світ, читати, а кожна дитина, що взяла участь у конкурсі, одержує відгук – приз, диплом, вітальну листівку, лист.
24. З журналами від
Пізнайка батьки впевнені, що їхня дитина може самостійно провести вільний час із користю та без шкоди для здоров'я.
Розважально-пізнавальний журнал для дітей. Для всіх веселих, розумних, допитливих та кмітливих: захоплюючі розповіді про таємниці природи, історії походження тварин та рослин, казки та легенди, нескладні рецепти смачних страв, школа здоров’я та гарних манер, кросворди, математичні забави, візерунки для вишивання, смішинки-веселинки, розфарбовки, вікторини, ігрові завдання з призами.