Сторінки

Плануємо, пропонуємо, діємо

 Новий рік у школі

Батл українських пісень 2021

16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ

    У рамках Всеукраїнської акції «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ» проведені заходи з профілактики булінгу (цькування), дискримінації, профілактики жорстокого поводження з дітьми в сім’ї.

    Організовані зустрічі з представниками правоохоронних органів, якими  охоплено 394 здобувачів освіти: 

- зустрічі старшого інспектора СЮП Сумського РУП ст. л-т. Даниленко Є.В. зі   здобувачами освіти 8-Є класу «Профілактика булінгу (цькування) насиллі в сім’ї» (26.11.2021); 9-Є класу  «Про відповідальність за булінг, насилля, хуліганські дії» (30.11.2021);

- зустрічі інспектора СЮП Сумського РУП Зуєнко Д.А. зі здобувачами освіти     6-Г ласу «16 днів  проти насилля. Булінг та його протидія» (08.12.2021);

- зустріч громадського інспектора Ксенії Красовської зі школярами 6-Б класу «Стоп! Булінг!» (09.12.2021).

     Молодші школярі 2-Б,2-В,4-Г,3-Є,3-А,3-Г,3-Д,4-В класів зустрілися з представником Зарічного суду Юлією Хілько, яка провела «Уроки справедливості» із переглядом мультфільму про суд та його обговоренням

(06.12; 07.12; 09.12, 13.12.2021).

    Заплановано з 13.12 по 17.12.2021 батьківські збори для 1-11 класів, на яких розглядатимуться питання: 1. Про спільні зусилля школи і сім’ї  щодо створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насилля та дискримінації. Ознайомлення з Антибулінговою політикою закладу освіти, Порядком звернення щодо булінгу (цькування), чи інших видів насилля; 2.Про захист дітей від жорстокого поводження.

    Упродовж тижня, відповідно до графіка виховних годин, класні керівники 5-11 класів (933 чол.) у рамках акції  «16 Днів проти насильства» провели «Урок щодо питань проблем у сім’ї»  (https://mon.gov.ua/ua/news/akciya-16-dniv-proti-nasilstva-mon-rekomenduye-provesti-urok-shodo-pitan-problem-u-simyi).

    Поширена серед учасників освітнього процесу інформація про діяльність «гарячих ліній» за номерами: 1547 -  Урядової гарячої лінії; 0 800 500 225

 


Шостого грудня - День Збройних Сил України.

До Дня ЗСУ учні КУ Сумська СШ №29 підготували вітання  відео ролик з концертом, який   викликав бурю емоцій у військовослужбовців! Слова подяки були висловлені у наступному листі начальником відділу зв'язку Прикордонної Комендатури швидкого реагування 5 прикордонного загону, майором Гриценко С.Ю.                                                                           

"Доброго дня!!!! Концертну програму переглянули. Аж дух перехоплює, все так життєво, душевно та щиро і на високому рівні. Нам дуже сподобалось. Дякуємо Вам,  Вашим дітям , усім хто приймав участь.

Як і обіцяв посилання на відео направлено:

- прес-секретарю Сумського прикордонної застави

- в/сл 58 омбр ЗСУ

- в групу випускників Полтавського військового інституту зв'язку МОУ

- в/сл які проходять службу в ООС

- в спілку ветеранів - прикордонників сумщини

- глядачам ютуб-каналу "ім. Т.Г. Шевченка"

- знайомим та друзям

- начальнику музею військ зв'язку ЗСУ м. Полтава

- багатьом в/сл Сумського прикордонного загону.

Від кількості +,💐,♥️,💪,👍,👌,👏 та слів подяки дітям і організаторам такого привітання телефон не стихає!!!!)))))

Особливо приємно і гріє душу те що у нас в Україні зростає така патріотична, доброзичлива та талановита молодь, гідне покоління.

Хочеться також побажати дітям щоб на їхньому життєвому шляху не було війни, а перемоги вони досягали в науці, спорті, мистецтві, на виробництві, медицині, в тих сферах життєвого шляху який вони собі  обрали.Передайте будь-ласка дітям від усіх захисників і зазисниць України ці слова, ми ними пишаємось !!!!! "

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

До Дня Гідності та Свободи захоплююче, інформативно та дуже цікаво проведений  у 6-А класі квест. Класний керівник Мєшко Тетяна Борисівна поділилася своїм досвідом проведення заходу, а діти пропонують і вам пройти тест і перевірити себе чи все ви знаєте про Революцію Гідності і Свободи,  події на Майдані 2013-2014 рр.
СТОП НАСИЛЬСТВУ!

Всеукраїнська акція « 16-ть днів проти насильства»

      Відповідно до Закону України «Про освіту», кожний здобувач освіти має право на захист від приниження честі та гідності, будь-якої форми насильства та дискримінації під час освітнього процесу. Адміністрація, класні керівники сприють розвитку медіації однолітків, проводять з батьками освітню роботу з питань, що стосуються виконання учнями “Правил поведінки для всіх учасників освітнього процесу”, протидії булінгу, виховання ненасильницької поведінки та розв’язання конфліктів мирним шляхом, сприяють підвищенню їх психолого-педагогічної компетентності.

     У закладі здійснюється тісна співпраця з представниками ювенальної превенції. Проведена зустріч з представником Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області старшого інспектора  ювенальної превенції Євгена ДАНИЛЕНКА з учнями 5-6 класів та учнями, які є на внутрішньошкільному обліку та в “групі ризику”,  під час якої він інформував дітей про види відповідальності, а саме: адміністративної  та кримінальної. 


Євген ДАНИЛЕНКО

   Старший  інспектор  ювенальної превенції Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області  Євген ДАНИЛЕНКО довів інформацію дітям про те куди треба звертатися насамперед, якщо порушені їхні права. 

Збережи енергію, зупини кліматичні зміни
       Світ опинився сьогодні на порозі кліматичної катастрофи. Через вплив людини піднімається рівень світового океану, тануть льодовики, зникають цілі екосистеми, почастішали екстремальні погодні явища, понад 250 мільйонів людей можуть стати кліматичними біженцями вже до середини цього століття. Подальше використання брудних застарілих технологій призведе лише до посилення цих змін та знищення природи, яку ми любимо. Забруднювачі продовжуватимуть отримувати прибутки, а ми будемо платити за це надвелику ціну у вигляді нашого здоров’я, негативних економічних, соціальних та екологічнихнаслідків.

      З 01 по 06.11 в закладі проведений Тиждень енергозбереження «Почни з себе», в рамках якого класні керівники 5-11 класів провели виховні години «Збережи енергію, зупини кліматичні зміни», екологічні акції, челенджі, учні 1-4 класів взяли участь у виставці дитячих виробів «Друге життя побутових речей». Заходи сприяли усвідомленню здобувачів освіти, що вирішувати питання зміни клімату, необхідно через розвиток відновлюваних джерел енергії та екологічного громадського транспорту, відстоювання пріоритетності енергозбереження та енергоефективності.

Селфі з улюбленим вчителем

Привітання учнів з святом Дня Вчителя


Святкування Дня захисників й захисниць України.

Від усього серця вітаємо захисників й захисниць України! Бажаємо їм міцного здоров'я, єдності духу, щоб жодна куля та снаряд не зачепили й скорішого повернення живими, неушкодженими, щасливими  до рідного, мирного дому!

День захисників й захимниць України наш заклад зустрів патріотичним флешмобом «Вшановуємо Героїв України».  До свята проведені: конкурс творчих робіт "Тобі, український солдате", виставка стіннівок-привітань  "День захисників й захисниць України" та виховні години.

День миру

З нагоди відзначення Міжнародного дня миру на здобувачів освіти 1- 4х класів чекали інтерактивні завдання, повчальні виховні години з цікавими відеоматеріалами та запальний флешмоб, який підготував 11-Б клас.

Виконуючи завдання, учні дізнавалися, які норми та правила допоможуть побудувати безпечний і справедливий світ, навчалися жити у злагоді один з одним.

ЧЕРВОНА ТОЧКА ПАМ’ЯТІ

Бабин Яр-урочище у північно-західній частині Києва, між районами Лук‘янівка та Сирець.

Бабин Яр став всесвітньо відомім завдяки масовим розстрілам громадського населення, що проводились окупаційними військами у 1941 р.

У 2021 році 29 вересня виповнилося 80- років з дня трагедії в Бабиному Яру. Відповідно до листа МОН від 21 вересня 2021 р. № 1/9-481 "Щодо проведення загальнонаціонального уроку пам'яті", здобувачі освіти відвідали он-лайн Національний урок, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Захід проводився спільними зусиллями Міністерства освіти і науки України та Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» з метою формування історичної правди про події Голокосту.

Національний урок пам’яті сприяв формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. На уроці було розкрито сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлено тему розстрілів у Бабиному Яру.

Для проведення заходів в 5-6, 7-8 та 9-11 класах класні керівники скористалися освітньою платформою «Червона точка пам’яті». За допомогою платформи кожен школяр зміг додати на карту свою «червону точку» у вигляді записаного спогаду, копії документа із сімейного архіву, знахідки з місцевого музею або інформації про пам’ятник жертвам Голокосту у відповідному населеному пункті.

У 30 класах проведено загальнонаціональний урок пам’яті, в 10 класах проведені уроки з використанням онлайн-платформи «Червона точка пам’яті» (охоплено 264 учня)

https://education.babynyar.org/video/Учнівська конференція

23 вересня в школі відбулася учнівська конференція, на якій були обрані новий  президент школи, його заступник  та голови учнівських комісій.

За результатом підрахунку голосів президентом  стала Афоніна Марина бажаємо їй натхнення та наснагиБезпека на дорозі"

16 вересня проведена виховна година за участі патрульної поліції для 5-6х класів.


Безпека руху очима дітейВсеукраїнська благодійна акція "Серце до серця" 

Наша школа кожного року бере активну участь у акції по збору коштів для закупівлі неонатального обладнання у дитячі лікарні.Привітання для вчителів з їхнім професійним святом днем працівника освіти

Флешмоб "Перехрестя"

В рамках місячника безпеки життєдіяльності,  лідери шкільного європарламенту організували    флешмоб "Перехрестя" для дітей 1- 2 х класів. Учні із задоволенням взяли активну участь у заході. Під знаки регульвальника діти вчилися переходити дорогу на перехресті та відтточували свої навички.

Тиждень знань правил дорожнього руху

На цьому тижні проведена виховна година для дітей перших класів  на тему «Дорога до школи», де висвітлили питання правил пішоходів. Діти дізнались багато нового та цікавого, розширили свій світогляд....
 Перше вересня 2021 року!30 років Незалежності

Історичний дайджест


Іван Микитович Кожедуб

У шкільному музеї «Бойова слава 232-ї Сумсько-Київської дивізії» є сторінка присвячена нашим Героям - землякам, почесне місце на якій займає

Іван Микитович Кожедуб.

   Народився в українській селянській родині в селі  Ображіївка ( Сумської області). Закінчивши у рідному селі семирічну школу, вступив у 1934 до школи робітничої молоді в Шостці. Восени 1936 року розпочав навчання в Шосткинському хіміко-технологічному технікумі і одночасно в місцевому аероклубі. У Червоній Армії з 1940. У 1941 закінчив Чугуївську військову авіаційну школу льотчиків. Служив в ній інструктором.

З початком німецько-радянської війни разом з авіашколою евакуйований на станцію Манкент Південно-Казахстанської області Казахської РСР. Після численних рапортів з проханням відправити на фронт його бажання задовольнили лише у 1943 році. На фронті з березня 1943 року, коли у складі дивізії прибув на Воронезький фронт. Учасник Курської битви за ДніпроНижньодніпровськоїКорсунь-Шевченківської та Умансько-Ботошанської наступальних операцій, повітряного бою на ближніх підступах до Румунії в травні-червні 1944 року, БілоруськоїПрибалтійськоїВісло-ОдерськоїСхідно-ПомеранськоїБерлінської наступальних операцій. Свій перший бойовий виліт зробив 26 березня 1943 року, але невдало: отримав пошкодження в бою, а при поверненні ще й був обстріляний радянською зенітною артилерією. З великими труднощами Кожедуб довів винищувач до аеродрому і зробив посадку. Місяць літав на старих машинах, поки не отримав новий Ла-5. Пізніше воював на Степовому фронті.Бойовий рахунок молодший лейтенант Кожедуб відкрив 6 липня 1943 року в ході битви на Курській дузі, збивши бомбардувальник Ju 87.

До кінця війни гвардії майор Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, у 120 повітряних боях збив 64 літаки противника (сюди не входять 2 американських P-51, збиті ним весною 1945 року, які першими напали на нього, напевне прийнявши за гітлерівця). Свій останній бій, в якому збив 2 FW-190, провів у небі Берліна. За всю війну жодного разу не був збитий. Його вважають найкращим асом СРСР і взагалі авіації союзників.

     Після війни неодноразово відвідував місто Суми. На честь І. Кожедуба названо міський парк.

Ми пам’ятаємо подвиг Героя і пишаємося ним.

Міжнародний день захисту дітей


Останній дзвоник 2021


День вишиванки   

20 травня 2021 року в Україні відзначається День вишиванки. Учні та педагоги закладу освіти долучитися до цього свята та одягли вишиванки.  


Дізнайся про свої права в цифровому середовищіТиждень безпеки дорожнього руху

17 по 21 травня

    Головною метою заходів Тижня безпеки дорожнього руху є безпека учнів на дорозі. В закладі  проведена зустріч учнів 5-Г класу з інспектором  сектору зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Сумській області Мариною Горьковською. Під час зустрічі учні пригадали правила пішоходів та велосипедистів на дорозі.  Лідери учнівського самоврядування організували показ мультфільмів для учнів 1-5 кл. «Дітям про правила дорожнього руху»«Азбука дорожньої безпеки». Класні керівники 1-11 класів провели тематичні виховні години.


День Європи    

15 травня відзначається День Європи в Україні, з нагоди цього свята актив учнівського самоврядування школи організував і провів  для   учнів 5-Д та 5-А класів вікторину «Що я знаю про Європу». Євровікторина дуже сподобалась учасникам вони змогли перевірити свої знання про Європейський Союз та позмагатися знаннями між класами. (Відповідальна педагог-організатор Решетник Н.Л.)

15 травня весь світ відзначає День сім`ї.

У багатьох країнах проводять різноманітні заходи приурочені цьому святу, тому і наша школа відзначила цей день. Для учнів 1-х класів групи продовженого дня проведено Стріт-арт «Моя сім’я», серед учнів 5 класів - конкурс малюнків «Моя щаслива родина». Активними учасниками цього конкурсу стали учні 5-Д класу.      День пам’яті та примирення

Напередодні Дня пам’яті та примирення і 76-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учні 8-В класу підготували відео флешмоб «Пам’ятаємо! Пишаємося!»

Великодній кошик     

 У наш навчальний заклад завітало велике свято Пасхи. Великдень – величне і світле свято для кожного з нас. Кожна родина веде ретельні приготування, прибирає та прикрашає оселю. Наша шкільна родина теж готувалася до свята, як належить аби тепло та святково зустріти   свято здобувачі освіти готувалися заздалегідь: власноруч випікали куличі, прикрашали писанки, робили з батьками поробки на великодню тематику. Писанки, крашанки, мальованки, виготовлені власноруч, з любов'ю прикрасили Великодні кошики. Креативні та дизайнерські дитячі роботи було узагальнено у відеоролик (відповідальна педагог-організатор Решетник Н.Л.).


Всесвітній день авіації та космонавтики


        12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято встановлено на честь першого польоту людини в космос. Саме цього дня Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» здійснив перший в історії людства політ навколо орбіти Землі.

       Українські конструктори, вчені та науковці зробили значний внесок у розвиток світової космічної науки. Українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів, та проробляли теорії ракетної техніки. Українські підприємства посідали й продовжують займати передові позиції в світовій космонавтиці. Провідну роль в цьому грає Південний машинобудівний завод та КБ Південне в Дніпрі. На їх потужностях виготовлено понад 400 штучних супутників Землі.

        До Дня космонавтики  в закладі проведено онлайн конкурс малюнків. Переможцями стали учні 5-В, 6-Б, 6-Д, 9-А класів. До цієї знаменної дати пропонуємо учням перевірити свої знання в «Космічній вікторині».


Турбота про навколишнє середовище – це не просто розумний підхід до сміття, а й використання екологічних матеріалів у повсякденному житті. Геть целофанові пакети та кульки. Еко торбинки можуть стати щоденною корисною звичкою в кожній родині – альтернативним пакуванням  при покупці товарів.

   Учні школи долучилися   6 квітня 2021 року до Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World», який закликав зшити еко мішечки для користування в повсякденному житті.

      Переможцею шкільного конкурсу стала учениця 9-Г класу Волкова Поліна.

Молодь обирає здоров’я

   Здоров’я – це дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Людина, яка не хворіє почувається впевнено, бо вона усвідомлює, що керує своїм здоров’ям, є його господарем.

    7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров’я. Це одна з важливих соціальних дат, значення якої переоцінити неможливо. Однією з головних завдань школи є виховання здорової дитини, охорона її здоров'я. З цією метою педагоги залучають підростаюче покоління до здорового способу життя. Найактивнішими учасниками  шкільного фото та відео конкурсу  «Я обираю здоров’я» та міського конкурсу «Молодь обирає здоров’я» стали учні 5-В, 8-Г та 9-Г класів.


Фотоквест  «весняні дива»

     З метою організації змістовного дозвілля школярів під час весняних канікул в умовах карантинних обмежень, учнів 1-7 класів залучено до участі у відкритому міському фотоквесті «Весняні дива», який організував  центр «Дозвілля» КЗ Сумського Палацу дітей та юнацтва.

    Діти, відповідно до «Маршрутного листа» із зображенням об’єктів,  виконували завдання з пошуку даних об’єктів в навколишньому середовищі та робили фото біля них.

    Із 10 робіт фотоквесту учні оформили фото колажі на тему: «Весняні дива у нашій школі». Найактивнішими виявилися учні 7-В та 6-Д класів. Творчі роботи учасників будуть використані для створення відео слайд шоу «Весняні дива у нашому місті», яке буде розміщено на Ютуб каналі центру «Дозвілля» КЗ Сумського Палацу дітей та юнацтва (ttps://www.youtube.com/channel/UC5ci0v2oaQGAgDkGdOyi0AQ)       (Відповідальна педагог- організатор Решетник Н.Л.)


Кращий лідер року 2021

З метою участі учнів у процесі прийняття рішень на рівні міста чи області, виявлення та розвитку лідерського, організаторського та інтелектуально-творчого потенціалу підлітків, активізації інноваційної діяльності учнівської молоді, поширення кращого досвіду роботи лідерів учнівського самоврядування як активної форми громадського виховання, стимулювання їх діяльності, 30 березня 2021 року, було проведено міський етап обласного конкурсу лідерів учнівського самоврядування «Кращий лідер року 2021». Захід проходив з підтримки управління освіти, молоді та спорту міста Суми.

На жаль через карантинні обмеження конкурс не відбувся в повній його мірі,тому пройшов в заочній формі, учні 10-Б класу, Афоніна Марина голова комісії культури та відпочинку та Мамасідіков Тимур голова комісії дисципліни та порядку,  взяли участь в номінації відкрита кафедра, свій виступ учні записали на відео та відправили організаторам конкурсу. На разі чекаємо результатів першого етапу конкурсу, бажаємо нашим учням перемоги, успіху та натхнення на подальші  звершення. 

 
 

                        Використання ресурсів Інтернет

Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Через глобальний вплив COVID-19 діти проводять все більше часу в Інтернеті.

   Разом з тим, не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо існуючих ризиків в цифровому середовищі та навичками.

   З метою формування відповідної компетентності учнів та обізнаності батьків в інформаційному просторі,  в закладі освіти проведені: нарада педколективу, методичні об’єднання класних керівників, батьківські збори,  щодо проведення додаткових профілактичних заходів в середовищі дітей та підвищення обізнаності батьків (відповідно до листа МОН № 1/9-128 від 10 березня 2021 року).


Свято Масляної

      В Україні святкують Масниці з давніх-давен. Це свято проводів зими та зустрічі з весною, символом якого є смачні млинці та вареники. Сьогодні, звичайно, це свято набуло дещо іншого змісту, проте не стало менш цікавим, веселим і улюбленим для українців.

    У нашому навчальному закладі  відбувся загальношкільний челендж  #Масляна _іде.  Творчий колектив учнів та вчителів  надсилали фото та відео,  як вони готують  та святкують Масляну. Яскраві емоції, піднесення і грайливий настрій залишаться в пам’яті надовго й допоможуть пришвидшити прихід весни.


«Сторінками Кобзаря»

Місяць березень належить споминам про найбільшого українського генія, поета Тараса Шевченка. 9 березня 2021 року виповнилось 207 років з дня народження відомого українського поета, художника, мислителя.

З метою виховання любові та пошани до творчої спадщини Т.Г. Шевченка, сприяння формуванню патріотично налаштованої особистості, розвитку творчих здібностей здобувачів освіти нашого навчального закладу, було проведено інформаційно-просвітницькі, мистецькі та виховні години, а також  пройшов загальношкільний челендж #Сторінками_Кобзаря,  де діти декламували свої улюблені твори Т.Г. Шевченка.

Пам’ять, пророчі настанови й духовний заповіт Тараса Шевченка живуть серед нашого народу. Він досі є для нас сучасним і цікавим, хоча й народився 207 років тому. Ми впевнені , що таким же актуальним і правдивим він житиме і промовлятиме до українців на віки.


Свято 8-го березня

Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня в нашому навчальному закладі  відбувся святковий онлайн концерт, який транслювався  увесь день в холі школи. З нагоди свята, учні підготували для вчителів цікаву концертну програму, насичену різними вокальними, танцювальними та театральними номерами.

Також до свята 8-го березня в нашому навчальному закладі пройшов флешмоб  #Spring  де  учні школи з найщирішими і теплими побажаннями привітали всіх жінок: мам, бабусь, вчителів, улюблених  класних  керівників  з 8 Березня.
        Жіноче свято і весна несуть з собою дні погожі. По всій Землі, для всіх людей - Весна і жінка дуже схожі. Здоров'я, ніжності, тепла, кохання вам бажаємо, Із першим святом навесні усіх жінок вітаємо!  150 років від дня народження Лесі Українки

25 лютого 2021 року виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Ювілейний рік Лесі Українки – це нагода привернути увагу до творчості письменниці й актуалізувати її спадок. Дивний талант мала Леся Українка. Якої б теми не торкалося її перо, вона перетворювалася на дорогоцінні літературні перли, де сила образів, поетичного слова і зображення подій робило їх такими чіткими і рельєфними, що назавжди залишилися і в пам’яті, і в серці її вдячних нащадків.

В нашому закладі було проведено: флешмоб декламування віршів до 150 річчя від дня народження  української поетеси. А також проведені виховні годити для вшановування  пам'ять про відому поетесу і популяризацію української літератури.

 

Симуляційна гра «У шкурі депутата»

  З 19 по 21 лютого включно у Сумах старшокласники та студенти взяли участь у симуляційній грі «У шкурі депутата», під час якої дізнались про особливості, деталі та принципи роботи міської ради. Захід був організований ГО «Сумська платформа реформ» спільно з відділом молоді та спорту та міським центром дозвілля молоді, і тривав три дні.

Участь у грі була безкоштовною, але обмеженою – у відповідності до кількості депутатських мандатів (42). Заяви-анкети найбільш вмотивованих учасників відбирали за попередньою реєстрацією.

Так, майбутні «посадовці» могли ознайомитись з порядком підготовки рішень, завданнями і видами постійних депутатських комісій, перспективами розвитку Сумської міської територіальної громади.

Від нашого навчального закладу участь взяли учні 10-Б класу Афоніна Марина та Гаранько Анна, дівчатам неймовірно сподобалась атмосфера заходу, безліч цікавої інформації, нові знайомства,  як зазначила Афоніна Марина: "Вважаю цей проєкт чудовою нагодою скористатися набутим досвідом та отримати новий. Тому я дуже задоволена що змогла відвідати його, щоб дізнатися багато нової інформації, яка обов’язково допоможе мені в майбутньому».Всеукраїнська благодійна акція «Happy Мяу для Мурчика»

      В нашому навчальному закладі пройшла  благодійна  акція «Happy Мяу для Мурчика» для допомоги безпритульним тваринам. Акція тривала протягом  місяця. Учні школи збирали корм, іграшки, ліки та лежаки для тварин центру  перетримки, яким опікується Сумське товариство захисту тварин.

     17 лютого 2021 року саме в день спонтанного прояву доброти та всесвітнього дня котів ми відвезли корм та інші речі до центру перетримки тварин. (відповідальні педагоги-організатори Гончарова О.Г. та Решетнік Н.Л.) Учні вкотре допомогли центру, закупивши корм та інші необхідні для догляду за тваринами засоби. Кожного року діти, батьки та вчителі не байдужі до таких акцій і з радістю допомагають тваринам які опинилися в таких обставинах.

  

  

  

 

Онлайн зустріч з представниками

Сумської міської організації ветеранів України

З нагоди відзначення 15 лютого Дня пам’яті воїнів – інтернаціоналістів, з метою виховання в учнів глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів. Учні 10–Б класу залучилися  до онлайн-зустрічі з представниками Сумської міської організації ветеранів України

                                                   

 


Майстер клас «Творчість зігріта коханням»

За ініціативи голови комісії інформації та прес-центру учениці 9-А класу  Вазіян Дар’ї  під керівництвом педагога-організатора Гончарової О.Г.   11 лютого 2021 року  на базі 5-В класу відбувся майстер клас під назвою «Творчість зігріта коханням» де діти виготовляли креативні листівки до Дня Святого Валентина. У класі була весела та творча атмосфера, учні 5-го класу  люблять це свято тому проявили не аби які зусилля щоб отримати гарну листівку, яку потім обов’язково комусь  подарують.


 Пам’ять героїв Крут

 Є в історії України події, які стали знаковими, символічними. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української держави. І саме до Дня вшанування пам’яті героїв Крут  у нашому навчальному закладі було проведенно: виховні години, уроки пам’яті та кінолекторій в холі школи.

Здобувачі освіти підготували цікаві розповіді, декламували вірші, переглянули відеоматеріали та хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут.
День Соборності України

Сьогодні, 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, - в єдину соборну Українську державу.

Учениця 10-Б класу Афоніна Марина з власної ініціативи створила інформаційну листівку про цікаві факти історії цього свята. Роботу учениці ви можете переглянути нижче.

 


Пам’яті кіборга Ніколаєнка Ніколая

      За стійкість і незламність українських захисників назвали "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України. Протягом 242 днів з неймовірною відвагою й незламністю українські військовослужбовці та добровольці тримали оборону Донецького аеропорту.

    15 січня – день вшанування пам’яті Почесного громадянина Сум Ніколая Ніколаєнка. Молодший сержант, гранатометник загинув під час виконання військового обов’язку, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. Похований на Алеї Слави на Центральному кладовищі.

   «Він завжди прагнув бути лідером, але поважав думку інших. Прагнув завжди досягти свого, але не будь-якою ціною», – згадує батько героя. Заповітною мрією Ніколая Ніколаєнка було стати адвокатом – у нього був хист до юридичної справи. Однак доля змусила його стати «кіборгом» із Донецького аеропорту.

    2 вересня 2016 року в нашому навчальному закладі  урочисто відкрили меморіальну дошку загиблому воїну АТО, учневі школи – Ніколаєві Ніколаєнку.

   28 вересня 2016 року Ніколаєві Ніколаєнку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

Вічна слава Герою


Новорічна виставка «Збережемо ялинки разом»

Від час новорічних свят у школі традиційно проходила виставка-конкурс «Збережемо ялинки разом». Діти щороку дивують нас вигадуючи все нові і нові композиції, особливо активно взяли участь учні початкової школи. Слабко Кароліна учениця 2-Д класу зайняла перше місце у міській виставці-конкурсі «Збережемо ялинки разом», отримавши грамоту та приз у вигляді картини яку вона самостійно розмалює по номерам. Нижче ви можете переглянути відео нашої виставки, та найкращі роботи.

Енергозбереження

До найактуальніших проблем сучасного суспільства належить організація раціонального енергоспоживання з мінімальним негативним впливом на навколишнє середовище, обачливим використанням енергетичних ресурсів за розумного та достатнього задоволення технологічних і побутових потреб громадян у всіх видах і формах енергії. Проблема високого рівня енергоспоживання та необхідність підвищення енергоефективності у муніципальній сфері є актуальною для України. Питання енергоефективності з часом набуває все більшої актуальності, оскільки розглядається як один із основних елементів загальної енергетичної політики держави.

 В Україні питанням енергоефективності приділяється важливе значення, яке знаходить своє відображення і у чинному законодавстві. Енергоефективність сьогодні актуальна, як ніколи раніше. Це інструмент, який одночасно сприяє досягненню трьох основних цілей енергетичної політики:

• підвищенню енергетичної безпеки;

• зниженню шкідливої екологічної дії унаслідок використання енергоресурсів;

• підвищенню конкурентоспроможності підприємств.

У нашому навчальному закладі проводиться тиждень ціннісного ставлення до природи, саме тому ми вирішили звернути увагу дітей на проблему енергозбереження та прості шляхи економії енергії.

Конкурс малюнків для учнів початкової школи на тему: «Енергозбереження очима дітей».

Онлайн опитування для 5-6х класів «Як ми зберігаємо та використовуємо енергію».

Учні 7х класів створювали інформаційні пам’ятки на тему: «Енергозбереження в побуті».

 Учні 8х класів розробили буклети на кращі ідеї збереження енергії.

Створювали презентації учні 9-11хкласі на тему: «Енергозбереження в школі».

Найкращі роботи ви можете переглянути нижче. 

 

 Привітанням з Різдвом Христовим

Хоровий колектив старших класів "Мелодія" (керівник Ломакіна Л. О., концертмейстер Деміхова Н. М.) та ансамбль бандуристів "Мрія" (керівники Тягленко Т. В. та Карпінська Г. В.) підготували Різдвяний флешмоб з привітанням з Різдвом Христовим та найщирішими побажаннями миру, спокою, злагоди, любові, тепла, віри та надії.

 


«Новий рік крокує світом»

З 28-12 по 30-12. 2020 року була проведена Новорічна розважально-ігрова програма для учнів 1-4х класів під назвою «Новий рік крокує світом». Актив учнівського самоврядування під керівництвом педагогів-організаторів (Гончарової О.Г. та Решетник Н.Л.) вітали наймолодших здобувачів освіти з прийдешнім Новим роком, грали в ігри та весело танцювали, після чого діти отримали свої солодкі подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки.

Новорічний обласний бал лідерів учнівського самоврядування

20.12.2020 року 

Учні 9-Г класу  Волкова Поліна, Максимов Денис, Кудін Ярослав представляли м.Суми на щорічному  Новорічному обласному балі лідерів учнівського самоврядування. Учасників балу привітала  директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гобова. Управлінець зазначила, що саме за такими активними, талановитими лідерами учнівського самоврядування майбутнє нашої держави!

Під час заходу діти взяли участь в майстер-класах та із задоволенням виконували танці обов’язкової програми заходу.

Жоден з учасників не залишився без подарунків, вони отримали позитивні враження від чудової атмосфери, яка панувала на святі.
Благодійна акція «Від серця до серця»

23. 12. 2020 року закінчилась благодійна акція «Від серця до серця». Протягом місяця ми збирали канцтовари, книжки, аксесуари для волосся, дітям Сумського обласного центру соціально-психологічної реабілітації. Вже протягом декількох років наш навчальний заклад збирає речі для дітей цього центру, та дарує новорічну виставу, на жаль в цьому році через карантинні обмеження ми привезли тільки речі. Здобувачі освіти нашого навчального закладу завжди з радістю допомагають та активно приймають участь в акції. Особливо дуже активно прийняли участь учні початкових класів за що адміністрація школи та центру реабілітації висловлюють свою подяку. 
                         

Флешмоб «Що приносить Миколай»

Новорічні свята – чарівні. З цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання.  Саме тому 18 грудня 2020 року на базі початкової школи пройшов святковий флешмоб «Що приносить Миколай» до Дня Святого Миколая актив учнівського самоврядування під керівництвом педагогів-організаторів (Гончарової О.Г. та Решетник Н.Л.) змогли  створити веселу атмосферу та подарувати усім передсвятковий настрій.

 

«Подорож до країни прав»


11 грудня 2020 року до Міжнародного  Дня прав людини учнівське самоврядування під керівництвом  педагогів-організаторів(Гончарової О.Г. та Решетник Н.Л.)організували виховні години для 4-х класів під назвою «Подорож до країни прав». Під час виконання завдань діти розвивали логічне мислення, підвищували інтерес до правових знань та зацікавленість у вивченні Конвенції ООН про права дитини, вчилися користуватися своїми правами та використовувати  свої знання на практиці.
Майстер-клас «Новорічний годинник»

Діти – це наше майбутнє! Ми завжди прагнемо дати їм все найкраще. Гарна освіта, відкритість до нових знань та всебічний розвиток дитини наразі важливі як ніколи. Крім навчальних цілей, творчі майстер-класи ще прекрасно виконують функцію розваги для дітей. Саме тому в нашому навчальному закладі  07.12.2020року в рамках тижня ціннісного ставлення до мистецтва пройшов майстер клас для 3-Г класу по виготовленню новорічних годинників. Майстер-клас був проведений головою перс-центру шкільного Європарламенту Вазіян Д. ученицею 9-А класу під керівництвом педагога-організатора Гончарової О.Г.

 

«Козацькі розваги»

 Сьогодні, 4 грудня, напередодні Дня Збройних Сил України, в навчальному закладі  проведені традиційні “Козацькі розваги” у яких взяли участь  учні 4-В  класу .   Хлопці та дівчата змогли продемонструвати свою спритність та силу. Переможці конкурсів отримали “Козацькі” грамоти.  «Козацькі розваги» у школі — це не лише спортивне свято, а й справжнє виховання патріотів нашої Батьківщини.«СНІД: подумай про майбутнє – обери життя»

2 грудня 2020 року в нашому навчальному закладі  для учнів 10-Б класу  відбулась лекція Обласним клінічним медичним центром соціально небезпечних захворювань  на тему «СНІД:подумай про майбутнє – обери життя»

СНІД – синдром набутого імунодефіциту, тяжке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіцитом у людини, який уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням. У 1991 році символом антиСНІДівського руху став символ Червоної стрічки, який створив художник Франк Мур.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися факти про ВІЛ-інфекцію та втілити знання в практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти і усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань піклуватися про власне здоров’я і здоров’я інших і допомогти тим, хто живе з ВІЛ.

Учні розширили свої знання про поширення та захист від  ВІЛ/СНІДу, про «Послів Доброї волі», які інформують людей про загрозу та допомагають ВІЛ-інфікованим. В кінці лекції діти взяли участь у дослідженні стану своєї обізнаності з питань профілактики захворювань на ВІЛ/СНІД та глибше усвідомили, що підтримка людей, які вже стали ВІЛ-інфікованими, попередження нових захворювань і пропагування здорового способу життя - основні засоби запобігання розповсюдженню інфекції. Бесіда «Петарди,  салюти, -  страшні  наслідки  гри»


 Новорічні  свята ,  довгоочікувані  канікули. Для  учнів  шкіл,  однією  з  найрозповсюдженіших  розваг  стали  петарди, салюти, гучна  стрілянина  у  спальних  районах  міста та на території навчального закладу.  Шкода,  що  люди,  які   продають учням  ці  знаряддя,  не  усвідомлюють  наслідків  цих ігор  і  те, що  ці  предмети  стають  загрозою  здоров’ю  та  життю. Саме тому 01.12.2020 року педагоги-організатори (Решетник Н.Л. та Гончарова О.Г.) провели бесіду з 5-Є класом про небезпеку петард та недопустимість їх використання самостійно без нагляду дорослих та на території школи. Під кінець бесіди учням були продемонстровані відео сюжети наслідків гри з петардами. Учні задавали багато питання що сприяло формату бесіди та легкої форми спілкування. Діти усвідомили всю небезпеку та відповідальність «дитячих забавок» з петардами.


 

Соціальна акція «Червона стрічка»

 У Міжнародний день боротьби зі СНІДом 01.12.2020 року в навчальному закладі  пройшла соціальна акція «Червона стрічка». Учні та педагоги школи прикріпили червоні стрічки до свого одягу як символ боротьби з глобальною епідемією, яка охоплює всі континенти, країни, міста. Ідея червоної стрічки належить художнику Франку Муру.
Червона стрічка – символ підтримки інфікованих людей, протидії дискримінації і суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, надії на майбутнє без СНІДу. Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї». Відповідальні педагоги-організатори(Решетник Н.Л., Гончарова О.Г.)
«Танцювати не тужити по справжньому дружити»

До Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» в нашому навчальному закладі 26.11.2020 року  відбувся флешмоб «Танцювати не тужити по справжньому дружити» для учнів 4 класів. Флешмоб підготував актив учнівського самоврядування під керівництвом педагогів-організаторів (Гончарова О.Г., Решетнік Н.Л.) Дітям сподобалось танцювати у дружньому колі своїх однокласників. У повітрі відчувалась дружня та весела атмосфера. 


 День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933р.р.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в навчальному закладі 28.11.2020року було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. Організована інформаційний дайджест «Жнива скорботи українського народу». В класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Ця виховна година запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників.

Інтерактивна гра «Коло безпеки»

27.11.2020 року до нашого навчального закладу завітала інспектор сектору зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Сумській області Горьковська Марина з інтерактивної грою «Коло безпеки» для 7-Вта 5-Д класів. Дітям сподобався такий формат спілкування з працівником поліції, вони змогли не тільки пограти але й обговорити важливу інформацію щодо насилля та власної безпеки. Зустріч була організована педагогом-організатором  Решетник Н.Л.

«Синя стрічка - проти насильства»

У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Насильству дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших.  Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла.

 З  метою попередження проявів жорстокості та насилля серед учнівської молоді 25 листопада в школі відбулася профілактична загальношкільна акція "Синя стрічка – проти насильства". Відомо, що синя стрічка символізує синці на дитячому тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством. Лідери учнівського самоврядування на перервах проводили інформаційні хвилинки, розповідали дітям про різні форми й прояви насильства та способи уникнення конфліктних ситуацій. Для кращого візуального сприйняття акції школярі підготували символічні сині стрічки, які прикріплювали всім учням, котрі брали участь в акційних заходах. 

21 листопада День Гідності і Свободи

 20.11 в нашому навчальному закладі до Дня Гідності і Свободи були проведені виховні години, а також кінолекторій на перервах, щоб нагадати дітям про цей день коли попри різні політичні погляди, українці вміють об’єднуватися задля обстоювання основних цінностей. Прагнення свободи пробуджує гідність. Так було у 2004 році під час Помаранчевої революції та у 2013–2014 роках під час Революції Гідності. Саме 2013 року розпочався новий відлік історії України, що ознаменувало прагнення українців створити європейську державу. Майдан дав початок трансформації політичної, культурної та соціальної сфер, розбудові вільного, демократичного громадянського суспільства, утвердження в Україні гуманістичних демократичних цінностей.
Всесвітній день дитини

Щорічно, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дітей. Кожного року його відзначають у річницю прийняття Конвенції про права дитини.

Основна ідея Конвенції полягає в найкращому забезпеченні інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція,– визнання дитини повноцінної і повноправною особистістю.

Традиційно в освітньому закладі були проведенні інформаційні хвилинки на перерві, де діти могли переглянути відео про історію всесвітнього Дня дитини.Міжнародний День відмови від паління

Міжнародний день відмови від паління, або No Smoking Day, існує з 1977 року. Він з’явився з ініціативи Американського онкологічного товариства і щороку відзначається у третій четвер листопада.
Цей день відзначають і в Україні. Це прекрасний привід задуматися над тим, що в цілому  у нашій країні зараз палить десята частина жінок, більше половини всіх чоловіків, 53% старшокласників. 

Мета Міжнародного дня відмови від паління — сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. 

Щоб допомогти тим, хто хоче позбутися згубної звички, в Україні було запущено перший національний сервіс, який складається із «гарячої» телефонної лінії 0-800-50-55-60 та веб-сайту www.stopsmoking.org.ua. Тут працюють фахові психологи, які надають індивідуальні консультації, допомагають знайти правильну мотивацію, розробити власний план відмови від куріння та оцінити потенційні ризики.Всесвітній день доброти

13 листопада, у багатьох країнах світу відзначається щорічний Всесвітній день доброти.

Відзначати це свято вперше запропонували учасники волонтерського руху "За доброту", що виник в Японії у 1997 році. Датою для нього був обраний день відкриття у 1998 році в Токіо I-ї конференції Всесвітнього руху доброти.

Всесвітній день доброти – це свято дії, тому й заходи, приурочені до цього пам'ятного дня, завжди спрямовані на допомогу нужденним людям. Воно має надихати людей на добрі вчинки і сприяти за допомогою їх поліпшенню життя в світі.

У нашому навчальному закладі відбулась акція «Твори добро», діти надіслали фотографії своїх добрих вчинків, вони щиро надихнулися цією акцією згадали свої добрі вчинки та зрозуміли щоб зробити нас світ трішки добрішим, потрібно бути не байдужим до оточуючого світу і він тобі посміхнеться у відповідь.
 

 «Герасим Кондратьєв– засновник міста Сум»

Заснував два монастирі під Сумами (Успіння Пресвятої Богородиці та св. Іоанна Предтечі), сприяв буд-ву Спасо-Преображенського собору в Сумах. Мав чотирьох синів — Григорія, Романа, Андрія, Івана, останні два були сумськими полковниками.

Заслужений авторитет серед високих урядовців та майже необмежена влада дали змогу Кондратьєву зробити сумське полковництво фактично спадковим: зі 106 років офіційного існування Сумського слобідського козацького полку (1659-1765), його рід урядував протягом 81-го, при чому безперервно протягом 1659-1728.

Тиждень протипожежної безпеки

Характерною особливістю сучасного життя є наявність газових комунікацій, великої кількості електричних приладів, предметів побутової хімії. Все це створює підвищену пожежну небезпеку, особливо при порушенні громадянами вимог Правил пожежної безпеки. Про це свідчать аналізи причин виникнення пожеж.

У повсякденному житті недотримання елементарних норм і правил пожежної безпеки призводить до гірких наслідків: травм, опіків, матеріальних збитків...  Але найстрашнішим наслідком пожеж є загублені людські життя. Сотні травмованих людей, людей, які одержали різні ступені опіків під час пожеж, на все життя залишаються каліками. Через помилки дорослих жертвами вогню стають і діти.

У більшості випадків причинами виникнення пожеж є конкретні люди, їх легковажність, нехтування правилами пожежної безпеки, халатність і неуважність при користуванні електропобутовими приладами і вогнем.

Саме тому 2.11-6.11 в нашому закладі освіти проходив тиждень протипожежної безпеки, в рамках якого були проведені виховні години та бесід щодо правил пожежної безпеки. На прикінці тижня відбувся онлайн моніторинг знань серед 5-х класів з правил пожежної безпеки. Моніторинг проводився у програмі «Вайбер» де діти отримували  опитування та одразу давали відповіть, що дало змогу вивести відсоток дітей які знаю правила пожежної безпеки. 


Є щось в Хеллоуїн, що надихає багатьох з нас на творчість. Будь то прекрасний спосіб прийняти своє таємне альтер-его або просто можливість вийти за рамки звичного життя, як там не було, але все одно Хеллоуїн і творчість йдуть рука об руку. Саме тому  під час  осінніх канікул в нашому освітньому закладі відбувся конкурс «Happy Halloween» на кращий образ, де діти змогли проявити свою творчість та креатив. Діти в онлайн режимі присилали фото або відео свої образів, дуже активно участь взяли 5-ті та 6-ті класи. Нагородження переможців та учасників конкурсу відбудеться пізніше, сподіваємося що це буде вже особисто, але якщо ні, то нагородження відбудеться онлайн.

76-річниця визволення України

Шановні друзі !

Пройшло вже більше семи десятиліть з того часу як відгриміли останні залпи Великої Вітчизняної, як складової ІІ Світової війни. Надто дорогою ціною дісталася нам перемога. Радянський Союз у складі якого була й Україна, втратив у тій жахливій війні понад 20 мільйонів людей (40 відсотків усіх загиблих у Другій світовій війні). Матеріальні збитки склали 2600 мільярдів тодішніх рублів. Лише  в Сумській області не повернулося з війни 120 000 чоловіків, 111 000 людей було знищено в період тимчасової окупації, 78 тисяч вивезено в Німеччину остарбайтерами.

Детальніше....

День Захисника України

Жіночій колектив нашого навчального закладу щиро вітає Вас наші захисники з 14 жовтня - святом сили, мужності, доблесті і честі. У день захисників України від усієї душі бажаємо Вам сили і твердості духу, енергії та оптимізму, благополуччя та надійного тилу в родині. Нехай і в мирний час у Вашому житті знаходиться місце для шляхетних вчинків і подвигів, сміливості і красивих перемог!

Нехай це відеопривітання подарує вам приємні емоції та додасть гарного настрою .


Міська акція «Благодійний збір для захисників України»

12.10.2020 року в нашому закладі закінчилась благодійна акція за підтримки «Агенції  промоції  «Суми» яка розпочалась на початку місяця та тривала до 12 числа,  у рамках цієї акції діти виготовили власними руками обереги, малюнки та привітання з Днем Захисника України для воїнів АТО, а також принесли пакунки з чаєм, кавою, печивом, сухофруктами, засобами гігієни, рушниками,  термокружками  та теплими  шкарпетками. 12.10 заклад освіти передав пакунки агенції промоції «Суми» а вже безпосередньо агенція відправить ці  пакунки на передову.

Здобувачі освіти дуже відповідально та серьозно поставились до акції та активно прийняли участь. Понад тридцяти класів принесли пакунки. Агенція промоції «Суми» дуже вдячна та передає свою подяку учням, батькам, вчителям та всім не байдужим  за співпрацю.

 
Відповідальність неповнолітніх за скоєння правопорушень


06.10.2020 року до тижня «Правових знань»  відбулась зустріч з працівником поліції  Гарьковською Маринаю та 8-Є класом. Інспектор поліції Гарьковська Марина під час бесіди навела дітям приклади найпоширеніших злочинів, що вчиняють неповнолітні за які передбачена адміністративна чи кримінальна відповідальність.

Поліціянт зазначила, що на сьогоднішній день на обліку перебувають 17 неповнолітніх за вже скоєні ними злочини. Аби школярі усвідомили свою відповідальність та не вчиняли правопорушення Гарьковська Марина  розповіла про вік з якого настає кримінальна відповідальність, про правила поведінки у колективі та не забула про відповідальність, яку будуть нести батьки за їх проступки.

Наприкінці зустрічі додатково дітям було доведено, що у 2018 році Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)". Термін – «булінг» об’єднує у собі такі негативні явища, як залякування, знущання, побиття одноліток або слабкіших дітей та псування їх майна. А Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу» санкція якої передбачає накладення штрафу.

По завершенню заходу діти  задавали питання на зацікавлені їх теми.


Тиждень правових знань

05-10.10. 2020 року в нашому закладі освіти проходить тиждень правових знать метою його проведення є підвищення загального рівня правової культури, вдосконалення системи правової освіти , набуття необхідного рівня правових знань, формування поваги до права, забезпечення доступу до джерел правової інформації. В рамках цього тижня учні початкової школи виготовили малюнки на тему: «Закон і право для всіх єдині».
Всесвітній день посмішки

Яких тільки не буває посмішок на світі, і кожна з них — це відображення внутрішнього стану людини. Посмішка може бути: щирої, удаваною, збентеженою, стриманою, комічною, здивованій, сумною, радісній, доброзичливій, таємничою, грайливою, чарівною, «до вух», лукавою, цинічною, гордовитої, крізь сльози, і т.д. Звичайно ж, цей список можна продовжувати до нескінченності. Але я цього робити не буду, тому що цінність має лише та посмішка, завдяки якій ми наповнюємося щастям, здоров’ям і даруємо радість людям.

02.10. 2020 року в нашому закладі освіти відбулася зустріч  з працівником поліції  Гарьковською Мариною яка розповіла учням 6-Б класу про правила поводження велосипедиста на дорозі, та до всесвітнього для посмішки провела майстер клас по виготовленню наліпок з світловідбиваючою стрічкою для того щоб вони прикріпили ці наліпки на одяг і водій зміг побачити їх навіть увечері. Дітям  дуже сподобалась зустріч з працівником поліції, вони отримали не тільки корисну інформацію, а і навчились виготовляти стильні наліпки на одяг, які будуть слугувати не тільки для краси, а і для безпеки.

 
4 жовтня — Всесвітній день захисту тварин

Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців та диких особин, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. Адже через зміни клімату, вирубку лісів не тільки гинуть представники фауни, а й зникають цілі види.

Відзначення Всесвітнього дня тварин – це нагода вчергове нагадати про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. Саме на плечі людей покладена відповідальність за захист та процвітання майбутніх поколінь представників фауни. Відомо, що для більшості людей масові заходи завжди були основним способом боротьби за соціальну справедливість та реформи. Завдяки підвищенню обізнаності люди стають гуманнішими, що в результаті може породити правові реформи та соціальний прогрес, які в свою чергу зроблять планету безпечним місцем для життя тварин.

 
  


Єдиний день учнівського самоврядування

        02.10.2020 року згідно зі шкільним планом виховної роботи з метою підвищення престижу професії педагога в очах підростаючого покоління та пропагування даної професії, у нашому освітньому закладі відбувся День учнівського самоврядування, в ході якого  учні 10-Б, 10-А та 9-А  класів  проводили уроки зі школярами  початкової школи.
Для того, щоб уроки проходили у нормальному режимі, потрібна була ретельна підготовка.
Заздалегідь «майбутні вчителі» ознайомилися з навчальним матеріалом, який вони повинні дати учням.  Самостійно складали конспекти уроків, підбирали цікавий факти, виявивши неабияку наполегливість і старанність.

        Звичайно, усі хвилювалися, але учні залишилися задоволеними роботою «молодих учителів» та високими балами, якими були оцінені їхні знання.
Дітям початкової школи уроки сподобалися, бо все проходило цікаво і захоплююче, можна було трішки розслабитися, отримати нові враження, познайомитися з «молодими вчителями», які вклали у свої уроки не тільки набуті знання, але й частинку душі. А діти це, безперечно, відчувають!

      Підсумки Дня самоврядування було підведено на спільному засіданні учнівського самоврядування, де всі могли поділитися враженнями від прожитого дня та домовилися провести День самоврядування  в усій школі напередодні 8 Березня.

 
Вітаємо з Днем працівника освіти

Шановні освітяни, учнівське самоврядування школи  від щирого серця вітаємо вас із професійним святом. Низький уклін вам за професіоналізм, витримку, терпіння, любов до обраної справи, самовідданість і багатство душі. Бажаємо вам міцного здоров’я, щирої радості, безхмарних днів, творчої наснаги та великого людського щастя.

В подарунок прийміть це відео яке підніме вам настрій.


Місячник «Увага діти на дорозі»

    Продовжуючи місячник «Увага діти на дорозі»  25.09 та 30.09.2020 року  в навчальному закладі пройшла зустріч 6-В та 6-А класів з працівником поліції Гарьковською Мариною на тему: «Безпека пішохода на дорозі»

    Представник поліції  розповідала юним пішоходам про безпечну поведінку на дорозі, про основні дорожні знаки, які повинні знати пішоходи, перевірила знання учнів правил дорожнього руху для пішохода та велосипедиста.

    Адміністрація школи та учнівський колектив вдячні представникам цих служб за співпрацю та високий професіоналізм та сподівається на подальші зустрічі.

 

 Міжнародний день музики   

01.10 відзначається Міжнародний день музики. Музика одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Вона сприяє гармонізації нашого загального світовідчування, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом непередаваних відчуттів і емоцій. До свята музики в нашому закладі освіти пройшла виставка дитячих малюнків на тему: «Музика мого серця»

 


Документи учнівського саоврядування

План роботи Європарламенту 2020

Положення про самоврядування

Статут самоврядування

Учнівська конференція

30.09. 2020 року в 111 кабінеті відбулась загальношкільна учнівська конференція за участі активів 8-11 класів.

На конференції було розглянуто наступні питання:

1. Ознайомлення учасників конференції з Положенням про учнівське самоврядування закладу освіти.

2. Затвердження складу шкільного Європарламенту.

3. Закріплення педагогів-кураторів за комісіями шкільного Європарламенту.

4. Затвердження циклограми засідань комісій шкільного Європарламенту.

5. Проведення Єдиного дня учнівського самоврядування.

6. Затвердження плану роботи шкільного Європарламенту на 2020-2021 навчальний рік.

Конференція працювала за певним порядком денним.

        За результатами голосування головою комісії культури та відпочинку було обрано Афоніну Марину ученицю 10-Б класу ,        головою навчальної комісії було обрано Гаранько Анну ученицю 10-Б класу, головою комісії інформації та прес-центру Вазіян Дарь’я учениця 9-А класу.

         Члени учнівського самоврядування обговорили та затвердили виховні заходи на 2020-2021 навчальний рік.

Під час виступів президента школи Брітікової Марії та заступника президента школи Чичикало Анни учням було презентовано ряд цікавих заходів  які було проведено в минулому році, а також план заходів різного напрямку на 2020-2021 навчальний рік  у яких школярам було запропоновано взяти участь.

 
УЧНІВСЬКЕ  САМОВРЯДУВАННЯ

               Серед безліч дитячих  занять у школі важливе місце займає учнівське самоврядування.  Воно забезпечує участь усіх школярів в управлінні справами колективу свого класу та школи, стає моделлю елементів дорослого життя, формою усвідомлення подальшої активної життєвої позиції.

        Шкільне самоврядування допомагає учням  організовувати власне життя і життя свої друзів. Адже взаємостосунки, які існують у класному колективі, розв’язування  певних конфліктів, захист своїх прав та інтересів, спільні пошуки тих чи інших шляхів для виконання поставлених завдань – це і є перші кроки у доросле життя.

           Повноцінному  учнівському самоврядуванню притаманна раціональна внутрішня організованість, що виявляється у загальній захопленості справою, нових ініціативах, високому рівні відповідальності за спільну справу.«У книжечку на згадку зроблю я закладку»

До Всеукраїнського для бібліотек

28.09. на базі 4-Д класу відбувся майстер-клас  з виготовлення закладок для книжок під назвою:

«У книжечку на згадку зроблю я закладку».

Дітям дуже сподобалося виготовляти не звичайні закладки для книжок, які згодом вони зможуть зробити самостійно та прикрасити кожен підручник.

 

 Віртуальна екскурсія до Зарічного суду м. Суми

       30 вересня 2020 року відбулася онлайн зустріч помічника голови Зарічного районного суду м.Суми Юлією Хілько з учнями 8-Є та 9-Д  класів .

      Школярі поринули у віртуальну екскурсію судом. Говорили про тих хто працює в суді, які місця в залі судового засідання займають учасники судового процесу та склад суду . На конкретних життєвих ситуаціях лектор пояснила, які категорії справ розглядаються у суді. Також дізналися про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх. Особливу увагу приділили питанням булінгу (цькуванню), дрібного хуліганства, крадіжок та відповідальності за дані правопорушення.

  Підлітки ще раз усвідомили, що кожен повинен неухильно дотримуватися власних обов’язків та не порушувати прав інших, а також впевнилися, що відповідальність та заходи впливу за скоєння правопорушень є досить серйозними. Лектор акцентувала увагу, що за вчинки неповнолітніх дітей притягують до адміністративної відповідальності їх батьків або осіб, що їх замінюють. Тож висновок зробили такий  – ніколи не бути правопорушниками.
День Партизанської Слави

     22 вересня в Україні святкують День партизанської слави. Свято встановлено на підтримку ініціативи ветеранів з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої Світової Війни увічнення їх пам’яті .

    День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

У школі відбулася виставка робіт учнів 1-7 класів до Дня партизанської слави.


«Тобі український солдате»

З метою  патріотичного виховання школярів у закладі освіти проходить благодійна акція «Тобі український солдате», в рамках якої діти виготовляють обереги воїнам АТО. Активно приєдналися до акції учні 5-9 класів.


 1 вересня 2020


Навчальний рік в КУ Сумська СШ №29 розпочався з проведення Першого уроку на тему

 «Культура здорового способу життя у нових обставинах»,

спрямованого на формування нової культури поведінки, навчання та перебування у закладі освіти

 з урахуванням епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-19


Із дотриманням соціальної дистанції

та усіх протиепідемічних вимог!

              

   

З 01.09.2020 року організувано функціонування  закладу освіти з   урахуванням Постанови №50 від 22.08.2020 р. „Про затвердження  протиепідемічних заходів у закладах освіти на  період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”  


Вітаємо всіх учнів школи 
з Міжнародним Днем Захисту ДітейУчнівське самоврядування школи вітає усіх працівників жінок з найпрекраснішим святом весни! Зі святом 8 березня!
04.03. До міжнародного жіночого свята,  8 березня, пройшов конкурс креативних листівок.

26.02.  В школі прошов конкурс малюнків «Наш клас вільний від булінгу»
Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Термін "булінг"– це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Учні школи малювали малюнки та стіннівки тим самим показуючи, що їх клас вільний від боулінгу.

_________________________________________
20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної сотні
Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім'я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. 
...Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності

На базі ГПД було проведено виховну годину, вшанування пам'яті героям Небесної Сотні.


29.01. Героїв Крут
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Це пам'ятна, однак трагічна для України подія – 5-годинний бій між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував від 400 до 800 вояків.
На Аскольдовій могилі


Тридцять мучнів українців.

Славних, молодих…

Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу.

В рамках тижня патріотичного виховання, на базі 3-Д класу, учнівське самоврядування провели виховну годину, де повідомили учням трагічну сторінку нашої історії. 22.01 День Соборності
22 січня, Україна відзначає одну з найважливіших віх історії власної державності. Сто два роки тому було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською народною республікою. Українці, які протягом століть жили у двох ворогуючих імперіях, нарешті об'єдналися в одній українській державності.

Учнівське самоврядування вирішили більш детальніше розказати про історію цього свята, молодшим класам, тому 22 січня провели виховну годину на базі 3-Д класу, де розказали багато цікавої інформації, по спілкувалися з дітьми, та розмалювали патріотичні листівки привітання.
20.01.
 Учні 9-Б та 10-А класів взяли участь у фестивалі "Сумський млинець-2020"   Учасники випікали млинці на базі Сумського центру профтехосвіти харчових технологій за підтримки спеціалістів центру. Закриття фестивалю влаштували просто неба, на подвір’ї центру ПТО харчових технологій.
Цей фестиваль  відбувся в перше, тривав цілий тиждень, з 17 лютого. До Сумського центру профтехосвіти харчових технологій  приїжджали команди з усіх шкіл міста. Вони мали можливість в  лабораторіях випекти млинці, сервірувати їх, гарно подати, проявити свій креатив, знання, уміння.


20.01 Навчання активу.
 Школа тісно співпрацює з ПДЮ ,раз на місяць учні йдуть на навчання активу, де стають лідерами. активістами з чіткою життевою позицією, виконуючи різноманітні завдання. Це вже стало гарною традицією, дітям подобається, що кожного разу  вони беруть участь у чомусь новому. 

 
15.01. Старостат - це орган учнівського самоврядування , що об’єднує в собі старост 5х-11х класів . які щотижня приходять на засідання старостату та отримують інформацію яку повинні донести до всього класу та класних керівників, також в їхні обов’язки входить :
-    вести контроль за виконанням отриманої інформації;
- сприять підвищенню інтересу учнів до життя школи;
-   координувать  роботу класів , доводить до них конкретні завдання;
-  забезпечувати  участь учнів у різноманітній змістовній діяльності колективу;
-   брати  участь в управлінні справами школи.17.01. Підготовка до міського конкурсу «Паперові дива»
Художні вироби з паперу зустрічаються в народному мистецтві різних країн світу. Останнім часом розмаїття  нових напрямів роботи просто вражає. Це – витинання, оригамі, квілінг, паперова пластика, паперова скульптура, аплікація, пап’є-маше, скрапбукінг, паперове моделювання, декупаж, айріс-фолдінг, архітектурне моделювання, пергамано, плетення з паперу. Добре відома здатність мистецтва впливати на людину, формувати її духовний світ, погляди, забезпечує йому ключову роль у житті суспільства, робить його зримим, розширює простір буття.

Саме тому школа щорічно приймає участь у міському конкурсів «Паперове диво» і всже з 17.01 почалася підготовка до цього конкурсу, діти з залюбки приносять роботи та дивують своєю майстерністю. Новий рік у школі